Main Menu
User Menu

Velitelství letectva 2. oblasti [1945-1947]

Air Command of 2nd Area

     
Název:
Name:
Velitelství letectva 2. oblasti
Originální název:
Original Name:
Velitelství letectva 2. oblasti
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1947
Nástupce:
Successor:
II. letecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.10.1945-01.08.1947 Vojenská oblast 2
Dislokace:
Deployed:
28.10.1945-01.08.1947 České Budějovice, kasárny /

Velitel:
Commander:
28.10.1945-30.11.1946 Schejbal, Josef (Plukovník)
30.11.1946-01.08.1947 Hess, Alexander (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
28.10.1945-01.08.1947 2. letecká divise
02.01.1946-01.08.1947 Velitelství leteckých základen 2. oblasti
05.01.1946-01.08.1947 6. letecká divise
01.08.1946-01.08.1947 Cvičná letka 2

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.12.1945-31.07.1947 VÚ 2144-L České Budějovice
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Rajlich, Jiří: Soumrak králů vzduchu. Československé vojenské letectvi 1945-1950. Praha, Ares - Deus 2000.
Irra, Miroslav: Československé vojenské letectva 1945-1950. Sv. 1. Organizační vývoj a personální výstavba. Cheb, Svět křídel 2006.
Irra, Miroslav - Matoulek, Jaroslav - Vystavěl, Stanislav: Československé vojenské letectvo 1945-1957. Praha, Jan Máče 2004.
Vojenský ústřední archív Praha,
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-letectva-2-oblasti-1945-1947-t73634#261522Verze : 2
MOD