Main Menu
User Menu

36. stíhací skupina [1942-1950]

36th Fighter Group

     
Název:
Name:
36. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
36th Fighter Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
36. stíhací skupina (přepadová)
Datum zániku:
Disbanded:
15.01.1950
Nástupce:
Successor:
36. stíhací-bombardovací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
15.05.1942-DD.05.1943 Juana Díaz, Losey Army Airfield
DD.05.1943-03.06.1943 West Palm Beach, Morrison Army Airfield
03.06.1943-23.06.1943 Garden City, Mitchel Field
23.06.1943-DD.09.1943 North Charleston, Charleston Army Air Field
DD.09.1943-DD.11.1943 Alamogordo, Alamogordo Army Airfield
DD.11.1943-DD.03.1944 Scribner, Scribner Army Airfield
DD.03.1944-DD.04.1944 -
DD.04.1944-DD.07.1944 Kingsnorth, US Army Air Force Station 418
DD.07.1944-23.08.1944 Brucheville, Advanced Landing Ground A-16 Brucheville
23.08.1944-DD.09.1944 Le Mans, Advanced Landing Ground A-35
DD.09.1944-01.10.1944 Athis, Advanced Landing Ground A-76 Athis
01.10.1944-23.10.1944 Juvincourt-et-Damary, Advanced Landing Ground A-68
23.10.1944-28.03.1945 Beauvechain, Advanced Landing Ground A-89
28.03.1945-08.04.1945 Aachen, Advanced Landing Ground R-46 Aachen /
08.04.1945-21.04.1945 Niedermennig, ?
21.04.1945-15.02.1946 Kassel, Advanced Landing Ground R-12 Kassel-Rothwesten /
15.02.1946-DD.03.1946 ?

Velitel:
Commander:
15.05.1942-18.07.1942 Klocko, Richard P. (Major)
18.07.1942-01.09.1942 League, James B. Junior (Major)
01.09.1942-01.10.1942 Curry, William L. (Major)
01.10.1942-14.01.1943 Dunham, Earl H. (Major)
14.01.1943-12.01.1944 Curry, William L. (Lieutenant Colonel)
12.01.1944-DD.04.1945 Slayden, Van H. (Lieutenant Colonel)
DD.04.1945-30.06.1945 Douglas, Paul P. Junior (Lieutenant Colonel)
30.06.1945-25.09.1945 Wright, John L. (Lieutenant Colonel)
25.09.1945-09.11.1945 Holderness, Arthur W. Junior (Major)
09.11.1945-DD.03.1946 McBride, William T. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/36-stihaci-skupina-1942-1950-t7363#494215Verze : 0
MOD
Vytvořena jako 36th Pursuit Group (Interceptor) 22.12.1939
Aktivována 1.2.1940
Přetvořena na 36th Fighter Group v květnu 1942
Deaktivována v březnu 1946
Aktivována v říjnu 1946
Přetvořena na 36th Fighter-Bomber Group v lednu 1950
Přetvořena na 36th Fighter - Day Group v srpnu 1954


SQUADRONY
22nd - 1940 - 1946, 1946
23rd - 1940 - 1946, 1946
32nd - 1940 - 1943, 1955
53rd - 1943 - 1946, 1946


STATIONS
Hampton, Langley Field , 1.2.1940 - 2.1.1941
Juana Díaz, Losey Army Airfield , leden 1941 - květen 1943


Washington, Bolling Field , 15.9. - září 1946
Veracruz, Howard Air Base / , říjen 1946 - červenec 1948
Fürstenfeldbruck, Fürstenfeldbruck Air Base / , srpen 1948
Bitburg AB, Germany, 17.11.1952


COMMANDERS
Lt Col Ned Schramm, 1.2.1940
Maj Charles A Harrington, 15.7.1941
Lt Col Glenn 0 Barcus, 1.11.1941
Maj Richard P Klocko, 20.2.1942


Col Henry R Spicer, 15.10.1946 - neznámé datum
Col Hubert Zemke, 1949
Col William A Daniel, 1.12.1949
Lt Col George F Ceuleers, prosinec 1950
Col George T Lee, březen 1951
Col Seth J McKee, prosinec 1951
Col Marvin E Childs, květen 1953
Col Edward A McGough III, prosinec 1954


CAMPAIGNS
Antisubmarine, American Theater
Air Offensive, Europe
Normandy
Northern France
Rhineland
Ardennes - Alsace
Central Europe


DECORATIONS
Distinguished Unit Citations - France, 1.9.1944
- Germany, 12.4.1945
Cited in the Order of the Day, Belgian Army - 1.10.1944,
18.12.1944 - 15.1.1945
Belgian Fourragere
36. stíhací skupina [1942-1950] - znak 36th FIGHTER GROUP

znak 36th FIGHTER GROUP
URL : https://www.valka.cz/36-stihaci-skupina-1942-1950-t7363#17680Verze : 3