Main Menu
User Menu

Bombardovací eskadra 153 [1936-1939]

153rd Bomber Wing / Kampfgeschwader 153 (KG 153)

     
Název:
Name:
Bombardovací eskadra 153
Originální název:
Original Name:
Kampfgeschwader 153
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1939
Nástupce:
Successor:
Bombardovací eskadra 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.04.1936-01.05.1939 Merseburg, Fliegerhorst Merseburg /
01.05.1939-DD.10.1939 Elbing, ?

Velitel:
Commander:
01.04.1936-01.05.1939 Sommé, Walter (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1936-01.05.1939 I. skupina Bombardovací eskadry 153
01.04.1936-01.05.1939 II. skupina Bombardovací eskadry 153
01.04.1936-01.05.1939 III. skupina Bombardovací eskadry 153
01.04.1936-01.05.1939 Štáb Bombardovací eskadry 153
01.04.1937-01.11.1938 IV. skupina Bombardovací eskadry 153

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg153.html
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-eskadra-153-1936-1939-t7352#513674Verze : 0
MOD
Geschwaderkommodoren:


Oberst Walter Sommé, 1.4.36 - 1.5.39


Stab:


Zformován 1.4.36 v Merseburg. Celá Geschwader přezbrojila na Ju 86 v 3.37 a 4.37.


1.5.39 přesun do Elbing a přejmenován naStab/KG3.


Zákaldny:


1.4.36 - 1.5.39 Merseburg Ju 52, Ju 86
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-eskadra-153-1936-1939-t7352#17647Verze : 0
MOD