Main Menu
User Menu

30. skupina RAF [1937-1945]

No. 30 Group RAF


SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ NO 30 (BALLOON BARRAGE) GROUP
30. SKUPINA (BARÁŽOVÝCH BALÓNŮ)
Datum vzniku 17.03.1937
Předchůdce ---
Datum zániku 07.01.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství 17.03.1937 - 31.10.1938 Velitelství stíhacího letectva
01.11.1938 - 07.01.1945 Velitelství balónového letectva
Dislokace Londýn
Velitelé 17.03.1937 - 30.04.1937 ?
01.05.1937 - 30.10.1393 A/Cdre J. G. Hearson
01.11.1939 - 30.06.1941 G/Capt W. J. Y. Guilfoyle
01.07.1941 - 31.01.1944 A/Cdre W. C. C. Gell
01.02.1944 - 07.01.1945 A/Cdre P. L. Lincoln
Podřízená velitelství
Podřízená tělesa
Literatura https://www.rafweb.org/Grp04.htm
URL : https://www.valka.cz/30-skupina-RAF-1937-1945-t73510#260810Verze : 0
MOD