Main Menu
User Menu

VII. sbor [1938-1939]

7th Corps

     
Název:
Name:
VII. sbor
Originální název:
Original Name:
VII. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.12.1938
Předchůdce:
Predecessor:
XV. hraniční pásmo
Datum zániku:
Disbanded:
14.03.1939
Nástupce:
Successor:
VII. sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.12.1938-14.03.1939 Zemské vojenské velitelství v Bratislavě
Dislokace:
Deployed:
15.12.1938-14.03.1939 Banská Bystrica, Budova sborového velitelství /

Velitel:
Commander:
15.12.1938-14.03.1939 Homola, Bedřich (Divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/VII-sbor-1938-1939-t73367#577507Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/7th-Corps-t73367#577507Version : 0
MOD

REPUBLIKA ČESKO-SLOVENSKÁ VII. SBOR
Datum vzniku 06.12.1938
Předchůdce XV. hraniční pásmo [1938]
Datum zániku 14.03.1939
Následovník ---
Nadřízené velitelství 12.1938-03.1939 Zemské vojenské velitelství v Bratislavě [1938-1939]
Dislokace 12.1938-03.1939 Banská Bystrica
Velitelé 12.1938-03.1939 Homola Bedřich
Podřízená velitelství 12.1938-03.1939 9. divise [1938-1939]
12.1938-03.1939 10. divise [1938-1939]
12.1938-03.1939 Posádkové velitelství Bratislava [1938-1939]
Podřízená tělesa
Podřízené oddíly
Prameny Ústredný vojenský archív Bratislava,
Literatura
URL CZ: https://www.valka.cz/VII-sbor-1938-1939-t73367#260329Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/7th-Corps-t73367#260329Version : 0
MOD