Main Menu
User Menu

VI. sbor [1938-1939]

6th Corps

     
Název:
Name:
VI. sbor
Originální název:
Original Name:
VI. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.12.1938
Předchůdce:
Predecessor:
XVI. hraniční pásmo
Datum zániku:
Disbanded:
14.03.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.12.1938-14.03.1939 Zemské vojenské velitelství v Bratislavě
Dislokace:
Deployed:
15.12.1938-14.03.1939 Košice, Budova zemského velitelství /

Velitel:
Commander:
15.12.1938-14.03.1939 Mézl, Ondřej (Divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.12.1938-14.03.1939 Křepel, Jan (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond VI. sbor
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/VI-sbor-1938-1939-t73366#577502Verze : 0
MOD

REPUBLIKA ČESKO-SLOVENSKÁ VI. SBOR
Datum vzniku 06.12.1938
Předchůdce XVI. hraniční pásmo [1938]
Datum zániku 14.03.1939
Následovník ---
Nadřízené velitelství 12.1938-03.1939 Zemské vojenské velitelství v Bratislavě [1938-1939]
Dislokace 12.1938-03.1939
Velitelé 12.1938-03.1939 Mézl Ondřej
Podřízená velitelství 12.1938-03.1939 11. divise [1938-1939]
12.1938-03.1939 12. divise [1938-1939]
12.1938-03.1939 17. divise [1938-1939]
Podřízená tělesa
Podřízené oddíly
Prameny Ústredný vojenský archív Bratislava,
Literatura
URL : https://www.valka.cz/VI-sbor-1938-1939-t73366#260328Verze : 1
MOD