Main Menu
User Menu

Velitelství IV. sborové oblasti [1938-1938]

Headquarters of the 4th Corps Area

     
Název:
Name:
Velitelství IV. sborové oblasti
Originální název:
Original Name:
Velitelství IV. sborové oblasti
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 109 - Mobilisovaný útvar 109-C-6
Datum zániku:
Disbanded:
11.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.09.1938-11.10.1938 Hlavní štáb ministerstva národní obrany
Dislokace:
Deployed:
25.09.1938-11.10.1938 Olomouc, Budova sborového velitelství /

Velitel:
Commander:
25.09.1938-11.10.1938 Heřman, Karel (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.09.1938-11.10.1938 Balcar, Jaroslav (plukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-14.10.1938 Náhradní peruť leteckého pluku 2

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství IV. sboru
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-IV-sborove-oblasti-1938-1938-t73348#587130Verze : 1
MOD