Main Menu
User Menu

VII. sbor [1935-1938]

7th Corps

     
Název:
Name:
VII. sbor
Originální název:
Original Name:
VII. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 112
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-25.09.1938 Zemské vojenské velitelství v Bratislavě
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-22.09.1936 Turčianský Svätý Martin, kasárny /
22.09.1936-DD.09.1938 Bratislava, Budova zemského velitelství /
00.09.1938-25.09.1938 Banská Bystrica, Budova sborového velitelství /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-DD.09.1937 Homola, Bedřich (Divisní generál)
00.09.1937-DD.10.1937 Mánek, Josef (Divisní generál)
00.10.1937-25.09.1938 Homola, Bedřich (Divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.10.1935-22.12.1936 Němeček, Jan (Plukovník)
22.12.1936-DD.01.1938 Němeček, Jan (Plukovník)
00.01.1938-25.09.1938 Slezák, František (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1935-25.09.1938 10. divise
15.10.1935-25.09.1938 9. divise
15.10.1935-25.09.1938 Velitelství dělostřelectva VII. sboru
30.09.1936-25.09.1938 Velitelství telegrafního vojska VII. sboru
30.09.1936-25.09.1938 Velitelství ženijního vojska VII. sboru
01.10.1936-24.09.1938 Automobilní prapor 7
15.07.1938-24.09.1938 Hraničářský prapor 50

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond VII. sbor
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/VII-sbor-1935-1938-t73340#389876Verze : 2
MOD