Main Menu
User Menu

V. sbor [1935-1938]

5th Corps

     
Název:
Name:
V. sbor
Originální název:
Original Name:
V. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 110
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-25.09.1938 Zemské vojenské velitelství v Bratislavě
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-25.09.1938 Trenčín, Velitelská budova /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-25.11.1935 Luža, Vojtěch (Divisní generál)
25.11.1935-05.03.1936 Eliáš, Alois (Brigádní generál)
05.03.1936-25.09.1938 Eliáš, Alois (Divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.10.1935-22.12.1936 Sýkora, Josef (Podplukovník)
22.12.1936-25.09.1938 Sýkora, Josef (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1935-01.01.1938 1. horská brigáda
15.10.1935-25.09.1938 Velitelství dělostřelectva V. sboru
30.09.1936-24.09.1938 Automobilní prapor 3
30.09.1936-25.09.1938 Velitelství telegrafního vojska V. sboru
30.09.1936-25.09.1938 Velitelství ženijního vojska V. sboru
01.10.1937-15.09.1938 Pluk útočné vozby 3
15.10.1937-24.09.1938 15. divise
31.12.1937-24.09.1938 16. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond V. sbor
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/V-sbor-1935-1938-t73338#389925Verze : 1
MOD