Main Menu
User Menu

IV. sbor [1935-1938]

4th Corps

     
Název:
Name:
IV. sbor
Originální název:
Original Name:
IV. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 109
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-25.09.1938 Zemské vojenské velitelství v Brně
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-25.09.1938 Olomouc, Budova sborového velitelství

Velitel:
Commander:
15.10.1935-15.11.1935 Kadlec, Eduard (divisní generál)
15.11.1935-DD.11.1937 Luža, Vojtěch (divisní generál)
00.11.1937-25.09.1938 Fiala, Emil (divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.10.1935-DD.09.1937 Petřík, Miroslav (plukovník generálního štábu)
00.09.1937-25.09.1938 Procházka, Jan (plukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1935-25.09.1938 7. divise
15.10.1935-25.09.1938 8. divise
15.10.1935-25.09.1938 Velitelství dělostřelectva IV. sboru
30.09.1936-25.09.1938 Velitelství telegrafního vojska IV. sboru
30.09.1936-25.09.1938 Velitelství ženijního vojska IV. sboru
01.10.1936-24.09.1938 Automobilní prapor 6
15.08.1937-24.09.1938 Hraničářský pluk 4
01.10.1937-15.09.1938 Pluk útočné vozby 2
01.01.1938-24.09.1938 Hraničářský pluk 6

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond IV. sbor
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/IV-sbor-1935-1938-t73337#389926Verze : 1
MOD