Main Menu
User Menu

III. sbor [1935-1938]

3rd Corps

     
Název:
Name:
III. sbor
Originální název:
Original Name:
III. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 108
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-25.09.1938 Zemské vojenské velitelství v Brně
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-25.09.1938 Brno, Budova sborového velitelství /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-DD.07.1937 Hasal, Antonín (divisní generál)
00.07.1937-DD.11.1937 Ingr, Sergej (brigádní generál)
00.11.1937-25.09.1938 Hasal, Antonín (divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.10.1935-30.09.1937 Vlasák, Jindřich (plukovník generálního štábu)
30.09.1937-24.09.1938 Nesweda, Kamil (plukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1935-30.09.1936 5. divise
15.10.1935-25.09.1938 6. divise
15.10.1935-25.09.1938 Velitelství dělostřelectva III. sboru
30.09.1936-24.09.1938 Automobilní prapor 2
30.09.1936-01.01.1938 Okrskové velitelství Brno
30.09.1936-25.09.1938 Velitelství telegrafního vojska III. sboru
30.09.1936-25.09.1938 Velitelství ženijního vojska III. sboru
30.09.1936-24.09.1938 Ženijní pluk 2
15.10.1937-20.09.1938 Velitelství 14. divise
01.01.1938-24.09.1938 Posádkové velitelství Brno
01.05.1938-24.09.1938 2. skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond III. sbor
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/III-sbor-1935-1938-t73336#389927Verze : 1
MOD