Main Menu
User Menu

XXX. armádní sbor ke zvláštnímu použití [1944-1945]

XXX Special Purpose Army Corps

XXX. Armeekorps z.b.V.

     
Název:
Name:
XXX. armádní sbor ke zvláštnímu použití
Originální název:
Original Name:
XXX. Armeekorps z.b.V.
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
LXV. armádní sbor ke zvláštnímu použití
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1944-DD.12.1944 ?
DD.12.1944-DD.01.1945 15. armáda
DD.01.1945-08.05.1945 25. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
26.10.1944-15.11.1944 Heinemann, Erich (General der Artilerie)
15.11.1944-15.11.1944 Höhne, Gustav (General der Infanterie)
15.11.1944-23.11.1944 Treskow, Joachim von (Generalleutnant)
23.11.1944-16.12.1944 Neumann, Friedrich Wilhelm (Generalleutnant)
16.12.1944-25.04.1945 Kleffel, Philipp (General der Kavallerie)
25.04.1945-08.05.1945 Burmeister, Arnold (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.10.1944-10.11.1944 Wolf, ? (Oberst)
10.11.1944-DD.MM.1945 Sapauschke, Hans (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
11.12.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 430
DD.12.1944-DD.04.1945 346. pěší divize
DD.04.1945-08.05.1945 34. dobrovolnická granátnická divize SS Landstorm Niederland
DD.05.1945-08.05.1945 1. lyžařská divize
DD.05.1945-08.05.1945 68. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXX. Armeekorps z.b.V.
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXX-armadni-sbor-ke-zvlastnimu-pouziti-1944-1945-t71481#450117Verze : 0
MOD