Main Menu
User Menu

1. pěší pluk [1815-1949]

1st Infantry Regiment

     
Název:
Name:
1. pěší pluk
Originální název:
Original Name:
1st Infantry Regiment
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1815
Předchůdce:
Predecessor:
2. pěší pluk
3. pěší pluk
7. pěší pluk
Datum zániku:
Disbanded:
10.01.1949
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.07.1921-23.03.1925 4. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 4. brigáda
24.08.1936-16.10.1939 4. pěší brigáda
16.10.1939-09.04.1942 6. divize
09.04.1942-21.05.1943 6. motorizovaná divize
21.05.1943-10.01.1949 6. pěší divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?
DD.06.1919-27.07.1921 Tacoma, Camp Lewis
27.07.1921-28.06.1927 San Antonio, Fort Sam Houston
28.06.1927-DD.MM.1930 Cheyenne, Fort D. A. Russell
DD.MM.1930-DD.05.1940 Cheyenne, Fort Francis E. Warren
DD.05.1940-DD.MM.RRRR Annapolis Junction, Fort Leonard Wood
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
12.03.1916-16.07.1917 Hodges, Henry C. Jr. (Colonel)
16.07.1917-03.09.1917 Weigel, William (Colonel)
30.09.1917-26.05.1919 Miller, Harvey W. (Colonel)
04.06.1919-15.03.1920 Endicott, Francis C. (Colonel)
23.03.1920-18.11.1921 Poore, Benjamin A. (Colonel)
18.11.1921-26.08.1922 Bradford, James H. (Colonel)
26.08.1922-01.03.1924 Shuttleworth, Edward A. (Colonel)
01.03.1924-DD.12.1924 Caffey, Lochlin W. (Lieutenant Colonel)
DD.12.1924-01.10.1926 DeWitt, John L. (Colonel)
01.10.1926-30.12.1926 Rogers, Thomas J. (Lieutenant Colonel)
30.12.1926-20.11.1928 Preston, John F. Jr. (Colonel)
28.11.1928-09.07.1929 O’Loughlin, William J. (Lieutenant Colonel)
09.07.1929-26.05.1930 Hanigan, Henry A. (Colonel)
26.05.1930-08.09.1930 O’Loughlin, William J. (Lieutenant Colonel)
08.09.1930-06.03.1933 Smith, Kerwin T. (Colonel)
06.03.1933-10.08.1934 Endicott, Francis E. (Colonel)
10.08.1934-03.02.1937 McCook, Paul H. (Colonel)
03.02.1937-24.02.1937 Baird, Raymond C. (Lieutenant Colonel)
25.02.1937-15.06.1939 Slaughter, Homer H. (Colonel)
15.06.1939-17.08.1939 Leard, Emil W. (Lieutenant Colonel)
17.08.1939-DD.07.1940 Hester, John H. (Colonel)
DD.07.1940-20.10.1941 Santschi, Eugene Jr. (Colonel)
20.10.1941-30.06.1942 Ardery, John E. (Colonel)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS, 2010
www.history.army.mil
URL : https://www.valka.cz/1-pesi-pluk-1815-1949-t71470#561656Verze : 4
MOD
1. pěší pluk [1941-1945]
1st Infantry Regiment


podřízenost: 6. pěší divize
bojové nasazení ve WWII: N. Guinea, Filipiny
doba nasazení: 1.2.1944 - 16.5.1945
velitel:



složení:
- 3 x pěší prapor
- velitelství pluku
- dělostřelecký oddíl ( 6x105 mm H M3 )
- protitankový oddíl ( 12x57 mm AT )
- týlová rota


výzbroj:
- 35 x k 12,7 mm
- 42 x k 7,62 mm
- 18 x M 81 mm
- 37 x M 60 mm
- 6 x H 105 mm
- 12 x AT 57 mm
- 112 x bazuka
- 836 x karabina M1
- 1990 x M1 Garand
- 60 x samopal


Kosina.J.: Amarické pozemní síly 1941 - 1945, Naše Vojsko, Praha. 1996. ISBN 80-206-0527-4
URL : https://www.valka.cz/1-pesi-pluk-1815-1949-t71470#251929Verze : 0