Main Menu
User Menu

Skupinové velitelství pozemního vojska 5 [1938-1939]

5th Land Forces Group Command / Heeresgruppen-Kommando 5

     
Název:
Name:
Skupinové velitelství pozemního vojska 5
Originální název:
Original Name:
Heeresgruppen-Kommando 5
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
26.08.1939
Nástupce:
Successor:
14. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.04.1938-26.08.1939 ?, Vídeň /

Velitel:
Commander:
01.04.1938-20.04.1939 List, Wilhelm (General der Infanterie)
20.04.1939-26.08.1939 List, Wilhelm (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.04.1938-01.05.1939 Ruoff, Richard (Generalleutnant)
01.05.1939-26.08.1939 Mackensen, Eberhard von (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1938-26.08.1939 4. lehká divize

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1918-1939, Biblio Verlag, Osnabrück, 1974
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.bundesarchiv.de
URL : https://www.valka.cz/Skupinove-velitelstvi-pozemniho-vojska-5-1938-1939-t71432#433774Verze : 0
MOD