Main Menu
User Menu

Skupinové velitelství pozemního vojska 3 [1938-1939]

3rd Land Forces Group Command / Heeresgruppen-Kommando 3

     
Název:
Name:
Skupinové velitelství pozemního vojska 3
Originální název:
Original Name:
Heeresgruppen-Kommando 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Skupinové velitelství 3
Datum zániku:
Disbanded:
26.08.1939
Nástupce:
Successor:
8. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
04.02.1938-26.08.1939 ?, Drážďany /

Velitel:
Commander:
04.02.1938-15.05.1938 Bock, Fedor von (General der Infanterie)
15.05.1938-10.11.1938 Bock, Fedor von (Generaloberst)
10.11.1938-26.08.1939 Blaskowitz, Johannes (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
04.02.1938-01.04.1938 Ruoff, Richard (Generalmajor)
01.04.1938-26.08.1939 Felber, Hans Gustav (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1918-1939, Biblio Verlag, Osnabrück, 1974
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.bundesarchiv.de
URL : https://www.valka.cz/Skupinove-velitelstvi-pozemniho-vojska-3-1938-1939-t71429#433776Verze : 0
MOD