Main Menu
User Menu

Skupinové velitelství pozemního vojska 2 [1938-1939]

2nd Land Forces Group Command / Heeresgruppen-Kommando 2

     
Název:
Name:
Skupinové velitelství pozemního vojska 2
Originální název:
Original Name:
Heeresgruppen-Kommando 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Skupinové velitelství 2
Datum zániku:
Disbanded:
26.08.1939
Nástupce:
Successor:
Skupina armád C
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
04.02.1938-DD.07.1938 ?, Kassel /
DD.07.1938-26.08.1939 ?, Frankfurt nad Mohanem /

Velitel:
Commander:
04.02.1938-01.03.1938 Leeb, Wilhelm Ritter von (General der Artillerie)
01.03.1938-31.03.1938 List, Wilhelm (General der Infanterie)
01.04.1938-10.11.1938 Adam, Wilhelm (General der Infanterie)
10.11.1938-26.08.1939 Witzleben, Erwin von (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
04.02.1938-30.11.1938 Apell, Georg von (Generalleutnant)
01.12.1938-26.08.1939 Sodenstern, Georg von (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1918-1939, Biblio Verlag, Osnabrück, 1974
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.bundesarchiv.de
URL : https://www.valka.cz/Skupinove-velitelstvi-pozemniho-vojska-2-1938-1939-t71428#433772Verze : 0
MOD