Main Menu
User Menu

21. samostatná tanková brigáda [1941-1942]

21-ja otdeľnaja tankovaja brigada

21. samostatná tanková brigáda / 21-я отдельная танковая бригада


Brigáda bola sformovaná k 10.10.1941 vo Vladimire.


Súčasťou brigády bolo:
velenie brigády
veliteľská rota
prieskumná rota
21. tankový pluk
motorizovaný strelecký prápor
protitankový oddiel
protilietadlový oddiel
autotransportná rota
rota opráv techniky
zdravotnícka čata


Dňa 03.11.1942 bola brigáda preformovaná na 76. tankový pluk a 12. gardový tankový pluk.


Veliteľmi brigády boli:
09.10.1941 – 05.11.1941 – plukovník Skvorcov, Boris Michajlovič
06.11.1941 – 15.07.1942 – podplukovník Lesovoj, Andrej Ľvovič – od 18.03.1942 plukovník
16.07.1942 – 03.11.1942 – podplukovník Klinfeľd, David Jakovlevič


Zdroj:
rkka.ru
URL : https://www.valka.cz/21-samostatna-tankova-brigada-1941-1942-t71401#251642Verze : 0