Main Menu
User Menu

Střední skupina vojsk [1968-1991]

Central Group of Forces / Центральная группа войск

     
Název:
Name:
Střední skupina vojsk
Originální název:
Original Name:
Центральная группа войск
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.10.1968
Předchůdce:
Predecessor:
38. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
27.06.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.10.1968-01.09.1984 Ministerstvo obrany
01.09.1984-27.06.1991 Hlavní velitelství vojsk západního směru
Dislokace:
Deployed:
24.10.1968-27.06.1991 Milovice, kasárny /
Velitel:
Commander:
24.10.1968-DD.07.1972 Majorov, Alexandr Michajlovič (generálporučík)
DD.07.1972-DD.11.1972 Těniščev, Ivan Ivanovič (generálporučík)
DD.11.1972-DD.10.1976 Těniščev, Ivan Ivanovič (generálplukovník)
DD.10.1976-DD.04.1977 Suchorukov, Dmitrij Semjonovič (generálporučík)
DD.04.1977-DD.01.1979 Suchorukov, Dmitrij Semjonovič (generálplukovník)
DD.01.1979-DD.12.1980 Jazov, Dmitrij Timofejevič (generálplukovník)
DD.12.1980-DD.04.1981 Borisov, Grigorij Grigorjevič (generálporučík)
DD.04.1981-01.09.1984 Borisov, Grigorij Grigorjevič (generálplukovník)
01.09.1984-DD.12.1987 Jermakov, Viktor Fjodorovič (generálplukovník)
DD.12.1987-DD.04.1988 Vorobjov, Eduard Arkaďjevič (generálporučík)
DD.04.1988-27.06.1991 Vorobjov, Eduard Arkaďjevič (generálplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.10.1968-DD.MM.1971 Radzijevskij, ? (generálporučík tankového vojska)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.10.1968-DD.MM.1990 28. armádní sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Stredni-skupina-vojsk-1968-1991-t70559#515619Verze : 1
MOD