Main Menu
User Menu

Jižní skupina vojsk [1956-1991]

Southern Group of Forces / Южная группа войск

     
Název:
Name:
Jižní skupina vojsk
Originální název:
Original Name:
Южная группа войск
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.11.1956
Předchůdce:
Predecessor:
38. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
16.06.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.11.1956-05.09.1984 Ministerstvo obrany
05.09.1984-16.06.1991 Hlavní velitelství vojsk jihozápadního směru
Dislokace:
Deployed:
24.11.1956-16.06.1991 Budapešť, ? /
Velitel:
Commander:
24.11.1956-26.10.1960 Kazakov, Michail Iljič (armádní generál)
26.10.1960-10.08.1961 Nikitin, Matvej Timofejevič (generálporučík tankového vojska)
10.08.1961-05.09.1962 Batov, Pavel Ivanovič (armádní generál)
05.09.1962-14.10.1969 Provalov, Konstantin Ivanovič (generálplukovník)
14.10.1969-29.04.1970 Ivanov, Boris Petrovič (generálporučík)
29.04.1970-18.12.1975 Ivanov, Boris Petrovič (generálplukovník)
18.12.1975-13.02.1976 Krivda, Fedot Filippovič (generálporučík)
13.02.1976-DD.03.1979 Krivda, Fedot Filippovič (generálplukovník)
DD.03.1979-31.07.1982 Sivenok, Vladimir Ivanovič (generálplukovník)
31.07.1982-16.12.1982 Kočetov, Konstantin Alexejevič (generálporučík)
16.12.1982-05.08.1985 Kočetov, Konstantin Alexejevič (generálplukovník)
05.08.1985-21.06.1988 Děmidov, Alexej Arseňjevič (generálplukovník)
21.06.1988-28.12.1990 Burlakov, Matvej Prokopjevič (generálplukovník)
28.12.1990-16.06.1991 Šilov, Vladimir Jefimovič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.11.1956-26.11.1956 Tutarinov, Ivan Vasiljevič (generálmajor)
26.11.1956-01.04.1958 Tutarinov, Ivan Vasiljevič (generálporučík)
01.04.1958-25.05.1959 Nikitin, Matvej Timofejevič (generálmajor tankového vojska)
25.05.1959-17.05.1960 Nikitin, Matvej Timofejevič (generálporučík tankového vojska)
17.05.1960-21.12.1961 Tolkoňuk, Illarion Avksenťjevič (generálporučík)
21.12.1961-DD.01.1962 ?
DD.01.1962-DD.06.1964 Baskakov, Vladimir Nikolajevič (generálporučík tankového vojska)
DD.06.1964-DD.MM.1969 ?
DD.MM.1969-23.02.1971 Zotov, Nikolaj Alexandrovič (generálmajor)
23.02.1971-25.09.1972 Zotov, Nikolaj Alexandrovič (generálporučík)
25.09.1972-04.11.1973 Dunin, Alexandr Alexandrovič (generálmajor tankového vojska)
04.11.1973-DD.12.1976 Dunin, Alexandr Alexandrovič (generálporučík tankového vojska)
DD.12.1976-DD.10.1979 Verevkin-Rachalskij, Vladimir Nikolajevič (generálporučík)
DD.10.1979-DD.MM.1983 Kolesov, Vladlen Serafimovič (generálporučík)
DD.MM.1983-DD.10.1987 Porfirjev, Erlen Viktorovič (generálmajor)
DD.10.1987-16.06.1991 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.11.1956-15.12.1956 128. gardová střelecká divize
DD.11.1956-DD.07.1957 3. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
24.11.1956-16.06.1991 VÚ 32101
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk, ITGU 2004.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Slugin, Sergej Anatoljevič: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk, INTL 2013.
URL : https://www.valka.cz/Jizni-skupina-vojsk-1956-1991-t70557#515623Verze : 0
MOD