Main Menu
User Menu

Jižní skupina vojsk [1945-1947]

Southern Group of Forces / Южная группа войск

     
Název:
Name:
Jižní skupina vojsk
Originální název:
Original Name:
Южная группа войск
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
3. ukrajinský front
Datum zániku:
Disbanded:
20.12.1947
Nástupce:
Successor:
Samostatná mechanizovaná armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.06.1945-03.08.1945 Hlavní stan nejvyššího velení


03.08.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-20.12.1947 Ministerstvo ozbrojených sil
Dislokace:
Deployed:
10.06.1945-DD.MM.1945 Budapešť, ? /
DD.MM.1945-20.12.1947 Bukurešť, ? /
Velitel:
Commander:
10.06.1945-17.01.1947 Tolbuchin, Fjodor Ivanovič (Maršal sovětskovo sojuza / Маршал Советского Союза)
17.01.1947-20.12.1947 Cvetajev, Vjačeslav Dmitrijevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
10.06.1945-20.12.1947 Šljomin, Ivan Timofejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.06.1945-DD.MM.1947 17. letecká armáda
10.06.1945-DD.07.1945 4. gardový mechanizovaný sbor
10.06.1945-09.07.1945 46. armáda
10.06.1945-DD.07.1945 5. gardový jezdecký sbor
10.06.1945-DD.02.1946 9. průlomový dělostřelecký sbor
DD.06.1945-DD.MM.1946 2. průlomový dělostřelecký sbor
DD.06.1945-09.06.1946 37. armáda
DD.06.1945-26.01.1946 57. armáda
10.06.1946-15.06.1947 10. mechanizovaná armáda
10.06.1946-15.07.1947 9. mechanizovaná armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk, ITGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Jizni-skupina-vojsk-1945-1947-t70556#515621Verze : 1
MOD