Main Menu
User Menu

23. tankový pluk [1952-1958]

23rd Tank Regiment

     
Název:
Name:
23. tankový pluk
Originální název:
Original Name:
23. tankový pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1952
Předchůdce:
Predecessor:
23. tankosamohybný pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1958
Nástupce:
Successor:
2. tankový pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1952-01.10.1958 8. mechanizovaná divize
Dislokace:
Deployed:
01.11.1952-01.10.1958 Pardubice, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.11.1952-07.10.1954 Pluskal Ladislav (podplukovník)
07.10.1954-30.09.1956 Lázinka, Josef (major)
30.09.1956-01.10.1958 Cabadaj, Josef (podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.11.1952-01.10.1958
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.11.1952-01.10.1958 VÚ Pardubice
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA-00407 (23. tankový pluk)
URL : https://www.valka.cz/23-tankovy-pluk-1952-1958-t70551#406978Verze : 1
MOD