Main Menu
User Menu

Náhradní peruť leteckého pluku 6 [1929-1938]

Replacement Squadron of the 6th Air Regiment

     
Název:
Name:
Náhradní peruť leteckého pluku 6
Originální název:
Original Name:
Náhradní peruť leteckého pluku 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1929
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 606
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1929-24.09.1938 Letecký pluk 6
Dislokace:
Deployed:
15.09.1929-20.02.1930 Kbely, letiště /
20.02.1930-24.09.1938 Kbely, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /

Velitel:
Commander:
15.09.1929-15.10.1929 Topič, Jaroslav (štábní kapitán letectva)
15.10.1929-30.09.1930 Vaníček, Rudolf (major konceptní služby)
30.09.1930-30.06.1933 Hartman, Antonín (major letectva)
30.06.1933-08.05.1935 Hartman, Antonín (podplukovník letectva)
08.05.1935-24.09.1938 Fulín, Karel (podplukovník letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1929-24.09.1938 Cvičná letka leteckého pluku 6
15.09.1929-24.09.1938 Náhradní letka leteckého pluku 6

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 6
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Nahradni-perut-leteckeho-pluku-6-1929-1938-t70315#379916Verze : 2
MOD