Main Menu
User Menu

2. oddělení /zpravodajské/ hlavního štábu branné moci [1919-1938]

2nd Section /Intelligence/ of the Headquarters of the Armed Forces

     
Název:
Name:
2. oddělení /zpravodajské/ hlavního štábu branné moci
Originální název:
Original Name:
2. oddělení /zpravodajské/ hlavního štábu branné moci
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1919
Předchůdce:
Predecessor:
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 101
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
15.10.1919-24.09.1938 Hlavní štáb branné moci
Dislokace:
Deployed:
15.10.1919-24.09.1938 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
15.10.1919-01.11.1919 Haužvic, Čeněk (major generálního štábu)
01.11.1919-29.12.1922 Haužvic, Čeněk (podplukovník generálního štábu)
29.12.1922-00.12.1923 Haužvic, Čeněk (plukovník generálního štábu)
00.12.1923-00.04.1926 Žák, Miloš (plukovník generálního štábu)
00.04.1926-00.08.1927 Kamm, František (podplukovník generálního štábu)
00.08.1927-04.05.1928 Chalupa, Vladimír (plukovník generálního štábu)
04.05.1928-13.03.1933 Chalupa, Vladimír (brigádní generál)
13.03.1933-00.12.1933 Chalupa, Vladimír (divisní generál)
00.12.1933-00.02.1936 Drgáč, Šimon (plukovník generálního štábu)
00.02.1936-00.09.1937 Hájek, František (plukovník generálního štábu)
00.09.1937-00.04.1938 Ostřížek, Jaroslav (plukovník generálního štábu)
00.04.1938-24.09.1938 Hájek, František (plukovník generálního štábu)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Hlavní štáb branné moci
Fidler, Jiří: Na čele armády. Praha, Naše vojsko 2005.
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/2-oddeleni-zpravodajske-hlavniho-stabu-branne-moci-1919-1938-t70154#501806Verze : 1
MOD