Main Menu
User Menu

III/3. oddělení /letecko-hospodářské/ [1927-1936]

3rd Section /Aero-economic/ of the 3rd Department

     
Název:
Name:
III/3. oddělení /letecko-hospodářské/
Originální název:
Original Name:
III/3. oddělení /letecko-hospodářské/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1927
Předchůdce:
Predecessor:
49. oddělení /letecko-hospodářské/ ministerstva národní obrany
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1936
Nástupce:
Successor:
4. oddělení /letecko-hospodářské/ III. odboru ministerstva národní obrany
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.01.1927-01.05.1936 III. odbor /letecký/ ministerstva národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.01.1927-01.05.1936 Praha, Budova ministerstva /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.01.1927-00.07.1929 Fulín, Karel (major letectva)
00.07.1929-00.09.1929 Fulín, Karel (podplukovník letectva)
00.09.1929-00.11.1930 Sviták, Otakar (major letectva)
00.11.1930-01.05.1936 Sviták, Otakar (podplukovník letectva)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Ministerstvo národní obrany
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/III-3-oddeleni-letecko-hospodarske-1927-1936-t70066#501782Verze : 0
MOD