Main Menu
User Menu

III/1. oddělení /letecké/ [1927-1938]

1st Section /Air/ of the 3rd Department

     
Název:
Name:
III/1. oddělení /letecké/
Originální název:
Original Name:
III/1. oddělení /letecké/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1927
Předchůdce:
Predecessor:
18. oddělení /letecké/ ministerstva národní obrany
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 101
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.01.1927-24.09.1938 III. odbor /letecký/ ministerstva národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.01.1927-24.09.1938 Praha, Budova ministerstva /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.01.1927-21.02.1929 Kittler, Zdeněk, Ing. (podplukovník generálního štábu)
21.02.1929-00.11.1929 Kittler, Zdeněk, Ing. (plukovník generálního štábu)
00.11.1929-00.12.1930 Janoušek, Karel (podplukovník generálního štábu)
00.12.1930-00.11.1932 Ellner, Robert (podplukovník letectva)
00.11.1932-00.09.1933 Berounský, Josef (podplukovník letectva)
00.09.1933-23.12.1936 Vicherek, Alois, Ing. (plukovník letectva)
23.12.1936-24.09.1938 Vicherek, Alois, Ing. (brigádní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Ministerstvo národní obrany
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/III-1-oddeleni-letecke-1927-1938-t70062#501778Verze : 0
MOD