Main Menu
User Menu

Pěší pluk 2 [1945-1951]

2nd Infantry Regiment

     
Název:
Name:
Pěší pluk 2
Originální název:
Original Name:
Pěší pluk 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1951
Nástupce:
Successor:
2. pěší pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1945-01.01.1951 12. divise
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-01.10.1945 Děčín, kasárny /
01.10.1945-01.10.1949 Litoměřice, kasárny /
01.10.1949-01.01.1951 Podbořany, kasárny /
Velitel:
Commander:
01.02.1947-DD.MM.RRRR Norek Alexej (plukovník pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
03.03.1948-01.01.1951 Pěší pluk Jiřího z Poděbrad
Vyznamenání:
Decorations:
30.10.1948-01.01.1951 Velitelský řád Jana Žižky z Trocnova, zlatá hvězda
01.06.1945-01.01.1951 Válečný kříž 1914-1918
19.07.1947-01.01.1951 Zborovská pamětní medaile
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1949 VÚ 5483 Litoměřice
01.10.1949-01.01.1951 VÚ 6983 Podbořany
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Pěší pluk 2)
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-2-1945-1951-t69773#245621Verze : 0
MOD