Main Menu
User Menu

7. bombardovací křídlo, těžké [1948-1991]

7th Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
7. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
7th Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
7. bombardovací křídlo, velmi těžké
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1991
Nástupce:
Successor:
7. křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1948-16.02.1951 8. letecká armáda
16.02.1951-16.06.1952 19. letecká divize
16.06.1952-13.06.1988 19. letecká divize
10.07.1955-13.09.1955 dočasně podřízeno : 5. letecká divize
13.06.1988-01.09.1991 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.08.1948-01.09.1991 Fort Worth, Carswell AFB
Velitel:
Commander:
01.08.1948-11.05.1949 Clark, Alan D. (Colonel)
11.05.1949-03.01.1950 Fisher, William P. (Colonel)
03.01.1950-16.02.1951 Irvine, Clarence S. (Brigadier General)
16.02.1951-29.10.1951 Roberts, John A. (Colonel)
29.10.1951-14.04.1952 Chadwell, George T. (Colonel)
14.04.1952-02.01.1953 Roberts, John A. (Colonel)
02.01.1953-01.05.1954 Chadwell, George T. (Colonel)
01.05.1954-01.07.1955 Neely, Clarence A. (Colonel)
01.07.1955-03.07.1957 Sleeper, Raymond S. (Colonel)
03.07.1957-16.07.1957 Berry, Frederick D. Jr (Colonel)
16.07.1957-05.01.1959 Roberts, John A. (Colonel)
05.01.1959-06.07.1961 Parker, James Y. (Colonel)
06.07.1961-17.07.1963 Eade, George J. (Colonel)
17.07.1963-28.04.1965 Bailey, Don W. (Colonel)
28.04.1965-12.06.1965 Crane, Vincent M. (Colonel)
12.06.1965-01.08.1965 Bailey, Don W. (Colonel)
01.08.1965-30.11.1965 ?, ? ( ? )
01.12.1965-01.08.1966 Bailey, Don W. (Colonel)
01.08.1966-12.08.1966 Shields, Benjamin B. (Colonel)
12.08.1966-23.06.1967 Holland, Ralph T. (Colonel)
23.06.1967-28.07.1968 Lee, Carlton L. (Colonel)
28.07.1968-30.04.1969 Moore, Winston F. (Colonel)
30.04.1969-11.09.1969 Dyke, Samuel E. (Colonel)
11.09.1969-16.09.1969 Sandt, Edward R. Van (Colonel)
16.09.1969-31.03.1970 Warner, Paul A. (Lieutenant Colonel)
31.03.1970-27.04.1970 Dyke, Samuel E. (Colonel)
27.04.1970-02.06.1971 Adams, Donald D. (Colonel)
02.06.1971-26.05.1972 Holladay, Robert L. Jr (Colonel)
26.05.1972-31.05.1973 Schrupp, Walter C. (Colonel)
31.05.1973-01.11.1973 Beeson, John D. (Colonel)
01.11.1973-09.08.1974 Schrupp, Walter C. (Colonel)
09.08.1974-31.01.1977 Blais, David E. (Colonel)
31.01.1977-02.04.1979 Todd, Edward L. (Colonel)
02.04.1979-19.02.1981 Asbury, Francis L. (Colonel)
19.02.1981-20.04.1982 Kirtley, Robert L. (Brigadier General)
20.04.1982-25.10.1983 Ryan, Martin J. Jr (Colonel)
25.10.1983-03.06.1985 Lewis, O. K. Jr (Colonel)
03.06.1985-17.11.1986 Kucera, Charles G. (Colonel)
17.11.1986-12.02.1987 Allan, Donald F. (Colonel)
12.02.1987-03.08.1988 Cole, George P. Jr (Colonel)
03.08.1988-16.07.1990 Sams, John B. Jr (Colonel)
16.07.1990-09.07.1991 Hall, Julian B. Jr (Colonel)
09.07.1991-01.09.1991 Szafranski, Richard (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.07.1948-16.06.1952 7. bombardovací skupina, těžká

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/7-bombardovaci-kridlo-tezke-1948-1991-t69723#485994Verze : 0
MOD
Přeznačeno 1. srpna 1948 z 7th Bombardment Wing, Very Heavy


Přeznačeno 1. září 1991 na 7th Bomb Wing



Znak Wingu





Zdroj : www.afhra.af.mil


(Založeno během linkování)
URL : https://www.valka.cz/7-bombardovaci-kridlo-tezke-1948-1991-t69723#245500Verze : 0
MOD