Main Menu
User Menu

7. pěší divize [1951-1954]

7th Infantry Division

     
Název:
Name:
7. pěší divize
Originální název:
Original Name:
7. pěší divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
7. divise /pěší/
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1954
Nástupce:
Successor:
7. střelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1951-01.05.1951 1. armádní sbor
01.05.1951-01.11.1954 4. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1951-01.11.1954 Opava, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.01.1951-18.09.1951 Jamriška, Dušan (Plukovník)
18.09.1951-19.08.1952 Špinler, Bedřich (Podplukovník)
19.08.1952-01.04.1954 Špinler, Bedřich (Plukovník)
01.04.1954-01.11.1954 Špinler, Bedřich (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1951-01.11.1954 34. pěší pluk
01.01.1951-01.11.1954 7. chemická četa
01.01.1951-01.05.1951 77. pěší pluk
01.01.1951-01.11.1954 8. pěší pluk
01.05.1951-01.11.1954 22. pěší pluk
01.10.1951-01.11.1954 7. raketometný oddíl

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA (7. pěší divize)
URL : https://www.valka.cz/7-pesi-divize-1951-1954-t69599#406663Verze : 0
MOD