Main Menu
User Menu

82. protiletadlová dělostřelecká divize [1955-1960]

82nd Anti-Aircraft Artillery Division

     
Název:
Name:
82. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
82. protiletadlová dělostřelecká divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1955
Předchůdce:
Predecessor:
82. protiletadlová divize
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1960
Nástupce:
Successor:
82. protiletadlová dělostřelecká brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1955-15.07.1958 1. vojenský okruh
15.07.1958-31.07.1958 1. armáda
31.07.1958-01.10.1960 4. armáda
Dislokace:
Deployed:
01.11.1955-01.10.1960 Jaroměř, ? /
Velitel:
Commander:
01.11.1955-20.10.1959 Kudrna, Jan (Podplukovník)
20.10.1959-01.10.1960 Seneši, Karol (Podplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1955-01.10.1960 251. protiletadlový dělostřelecký pluk
01.11.1955-01.10.1960 252. protiletadlový dělostřelecký pluk
01.11.1955-01.10.1960 253. protiletadlový dělostřelecký pluk
01.11.1955-01.10.1960 254. protiletadlový dělostřelecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.11.1955-01.10.1960 VÚ 3868 Jaroměř
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond ČSLA- (82. protiletadlová dělostřelecká divize)
URL : https://www.valka.cz/82-protiletadlova-delostrelecka-divize-1955-1960-t69596#405854Verze : 0
MOD