Main Menu
User Menu

82. protiletadlová divize [1951-1955]

82nd Anti-Aircraft Division

     
Název:
Name:
82. protiletadlová divize
Originální název:
Original Name:
82. protiletadlová divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1955
Nástupce:
Successor:
82. protiletadlová dělostřelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1951-01.11.1955 Velitelství dělostřelectva
Dislokace:
Deployed:
01.10.1951-01.11.1955 Jaroměř, ? /
Velitel:
Commander:
01.10.1951-DD.MM.1954 Kudrna, Jan (Podplukovník)
DD.MM.1954-01.11.1955 Švýcar, Robert (Podplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1951-01.11.1955 251. protiletadlový pluk
01.10.1951-01.11.1955 252. protiletadlový pluk
01.10.1951-01.11.1955 253. protiletadlový pluk
01.10.1951-01.11.1955 254. protiletadlový pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.10.1951-01.11.1955 VÚ 3868 Jaroměř
06.01.1955 propůjčena bojová zástava
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond ČSLA- (82. protiletadlová dělostřelecká divize)
URL : https://www.valka.cz/82-protiletadlova-divize-1951-1955-t69582#405855Verze : 0
MOD