Main Menu
User Menu

Hlavní štáb branné moci [1945-1950]

General Staff of the Armed Forces

     
Název:
Name:
Hlavní štáb branné moci
Originální název:
Original Name:
Hlavní štáb branné moci
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.04.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1950
Nástupce:
Successor:
Generální štáb československé armády
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
05.04.1945-15.08.1950 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
05.04.1945-15.05.1945 Košice, Budova zemského velitelství /
15.05.1945-15.08.1950 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
12.04.1945-01.06.1945 Boček, Bohumil (Brigádní generál)
01.06.1945-24.05.1946 Boček, Bohumil (Divisní generál)
24.05.1946-01.08.1948 Boček, Bohumil (Armádní generál)
01.08.1948-26.04.1950 Drgáč, Šimon (Armádní generál)
26.04.1950-15.08.1950 Procházka, Jaroslav (Sborový generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-15.09.1950 Vojenská oblast 1
25.05.1945-01.12.1948 Vojenská oblast 2
01.06.1945-15.08.1950 1. oddělení (operační) hlavního štábu
01.06.1945-15.08.1950 2. oddělení (zpravodajské) hlavního štábu
01.06.1945-01.05.1946 3. oddělení (spojovací) hlavního štábu
01.06.1945-15.08.1950 4. oddělení (organisační) hlavního štábu
01.06.1945-15.08.1950 6. oddělení (materiální) hlavního štábu
01.06.1945-15.08.1950 7. oddělení (dopravní) hlavního štábu
01.06.1945-15.08.1950 8. oddělení (zvláštních úkonů) hlavního štábu
01.06.1945-15.08.1950 9. oddělení (válečného materiálu) hlavního štábu
01.06.1945-15.08.1950 Velitelství dělostřelectva hlavního štábu
01.06.1945-15.08.1950 Velitelství letectva hlavního štábu
01.06.1945-15.08.1950 Velitelství pěchoty hlavního štábu
01.06.1945-15.08.1950 Velitelství spojovacího vojska hlavního štábu
01.06.1945-15.08.1950 Velitelství tankového vojska
01.06.1945-15.08.1950 Velitelství týlu hlavního štábu
01.06.1945-15.08.1950 Velitelství ženijního vojska hlavního štábu
01.06.1945-15.09.1950 Vojenská oblast 4
01.05.1946-15.08.1950 3. oddělení (školské) hlavního štábu
01.05.1946-15.08.1950 5. oddělení (obranného zpravodajství) hlavního štábu
01.06.1946-01.01.1950 Velitelství zvláštních bojových prostředků hlavního štábu
15.08.1948-15.08.1950 Velitelství výsadkového vojska hlavního štábu
01.01.1950-15.08.1950 Velitelství chemického vojska hlavního štábu
01.01.1950-15.08.1950 Velitelství protiletadlového vojska hlavního štábu

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, poválečná skupina, fond Ministerstvo národní obrany
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-stab-branne-moci-1945-1950-t69288#420611Verze : 1
MOD