Main Menu
User Menu

10. tankový pluk [1958-1992]

10th Tank Regiment

     
Název:
Name:
10. tankový pluk
Originální název:
Original Name:
10. tankový pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1958
Předchůdce:
Predecessor:
10. tankosamohybný pluk
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
10. tankový pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1958-01.09.1966 18. motostřelecká divize
01.09.1966-01.11.1968 14. tanková divize
01.11.1968-31.12.1992 13. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1958-23.05.1960 Humenné, kasárny /
23.05.1960-31.12.1992 Martin, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1959-DD.MM.1972 Kolárik, Anton (Plukovník)
DD.02.1972-DD.05.1973 Naďovič, Svetozár (Podplukovník)
DD.05.1973-DD.MM.1975 Vincenc, Josef (Major)
DD.MM.1975-DD.MM.1978 Gerinec, Bohumír (Podplukovník)
DD.MM.1978-DD.MM.1983 Martinko, Ján (Podplukovník)
DD.MM.1983-DD.10.1987 Chvojka, Vlastimil (Major)
DD.10.1987-01.02.1991 Blizman, Jozef (Podplukovník)
01.02.1991-31.12.1992 Nečas, Oto (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.10.1958-31.12.1992
Čestný název:
Honorary Name:
18.05.1964-31.12.1992 Tankový pluk Slovenského národního povstání
Vyznamenání:
Decorations:
21.04.1983 Medaile za upevňování přátelství ve zbrani I. stupně
Poznámka:
NNote:
01.10.1958-DD.10.1960 VÚ 4403 Humenné
DD.10.1960-31.12.1992 VÚ 4403 Martin
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA-00000 (10. tankový pluk)
URL : https://www.valka.cz/10-tankovy-pluk-1958-1992-t69280#410411Verze : 7
MOD