Main Menu
User Menu

III. sbor [1945-1951]

III Corps

     
Název:
Name:
III. sbor
Originální název:
Original Name:
III. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1951
Nástupce:
Successor:
3. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-15.12.1948 Vojenská oblast 2
15.12.1948-15.09.1950 Vojenská oblast 1
15.09.1950-01.01.1951 1. vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-01.01.1951 Plzeň, kasárny /

Velitel:
Commander:
25.05.1945-DD.10.1945 Rytíř, Bohumil (Brigádní generál)
DD.10.1945-01.05.1946 Dvořák, Bohumil (Brigádní generál)
01.05.1946-01.10.1946 Kutlvašr, Karel (Brigádní generál)
01.10.1946-26.10.1946 Sklenovský, Bruno (Brigádní generál)
01.10.1946-01.12.1947 Sklenovský, Bruno (Divisní generál)
01.12.1947-15.09.1948 Imro, Ján (Brigádní generál)
15.09.1948-01.12.1949 Brož, Jaroslav (Brigádní generál)
01.12.1949-DD.10.1950 Brož, Jaroslav (Divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.04.1949-DD.09.1950 Hradil, Jaroslav (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-01.11.1950 11. divise
25.05.1945-01.10.1947 16. divise
25.05.1945-01.10.1945 Spojovací prapor 53
25.05.1945-01.01.1951 Velitelství dělostřelectva III. sboru
01.10.1947-01.03.1948 5. divise
01.03.1948-15.12.1948 1. divise
01.10.1948-01.10.1950 5. divise /rychlá/
15.09.1950-01.11.1950 12. divise
01.10.1950-01.01.1951 5. divise /mechanisovaná/
01.11.1950-01.01.1951 11. divise /pěší/
01.11.1950-01.01.1951 12. divise /pěší/
10.11.1950-01.01.1951 23. spojovací prapor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1949 VÚ 8850 Plzeň
01.10.1949-01.01.1951 VÚ 9149 Plzeň
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, fond Sbor III
URL : https://www.valka.cz/III-sbor-1945-1951-t69274#243767Verze : 4
MOD