Main Menu
User Menu

II. sbor [1945-1951]

II Corps

     
Název:
Name:
II. sbor
Originální název:
Original Name:
II. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1951
Nástupce:
Successor:
2. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-15.09.1950 Vojenská oblast 1
15.09.1950-01.01.1951 1. vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-15.12.1948 Hradec Králové, kasárny /
15.12.1948-01.01.1951 Písek, kasárny /

Velitel:
Commander:
25.05.1945-15.06.1945 Tallavania, František (Brigádní generál)
15.06.1945-02.10.1945 Kratochvíl, Jan (Brigádní generál)
02.10.1945-01.12.1947 Kratochvíl, Jan (Divisní generál)
01.12.1947-01.06.1949 Hrabovský, Jaroslav (Brigádní generál)
01.06.1949-01.11.1950 Svatoň, Eduard (Brigádní generál)
01.11.1950-01.01.1951 Patera, František (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.05.1945-02.10.1945 Šumavský, Josef (Podplukovník)
DD.12.1946-DD.04.1947 Ťokan, Jaroslav (Plukovník)
DD.04.1947-01.12.1947 Kostka, Josef (Plukovník)
01.12.1947-DD.06.1948 Haman, Josef (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-01.10.1945 13. divise
25.05.1945-01.10.1950 14. divise
25.05.1945-01.10.1945 Spojovací prapor 52
25.05.1945-01.01.1951 Velitelství dělostřelectva II. sboru
01.10.1945-01.10.1947 13. divise /rychlá/
01.10.1947-01.11.1950 8. divise /rychlá/
01.05.1949-01.10.1949 2. brigáda
01.10.1949-01.10.1950 2. divise
15.09.1950-01.10.1950 1. divise
01.10.1950-01.01.1951 1. divise /pěší/
01.10.1950-01.01.1951 2. divise /pěší/
01.10.1950-01.01.1951 Dělostřelecký pluk 42
01.11.1950-01.01.1951 8. divise /mechanisovaná/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-15.12.1948 VÚ 4530 Hradec Králové
15.12.1948-01.10.1949 VÚ 4530 Písek
01.10.1949-01.01.1951 VÚ 8505 Písek
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, fond Sbor II
URL : https://www.valka.cz/II-sbor-1945-1951-t69273#243762Verze : 4
MOD