Main Menu
User Menu

II. letecký sbor [1947-1949]

II Air Corps

     
Název:
Name:
II. letecký sbor
Originální název:
Original Name:
II. letecký sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1947
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství letectva 2. oblasti
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1949
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1947-15.12.1948 Vojenská oblast 2
15.12.1948-01.02.1949 Vojenská oblast 1
01.08.1947-01.02.1949 Velitelství letectva hlavního štábu
Dislokace:
Deployed:
15.12.1948-01.02.1949 České Budějovice, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.08.1947-25.02.1948 Hess, Alexander (Plukovník)
25.02.1948-01.02.1949 Hlaďo, Jaroslav (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.08.1947-25.02.1948
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1947-15.02.1949 2. letecká divise
01.08.1947-10.04.1948 6. letecká divise
01.08.1947-01.03.1948 Cvičná letka 2
06.03.1948-01.07.1948 Letecký pluk 41
17.04.1948-01.07.1948 Letecký pluk 25

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.08.1947-01.02.1949 VÚ 4681 České Budějovice
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Rajlich, Jiří: Soumrak králů vzduchu. Praha, Ares - Deus 2000.
Irra, Miroslav: Československé vojenské letectvo 1945-1950. Sv. 1. Cheb, Svět křídel 2005.
URL : https://www.valka.cz/II-letecky-sbor-1947-1949-t69272#243756Verze : 7
MOD