Main Menu
User Menu

IV. letecký sbor [1947-1948]

IV Air Corps

     
Název:
Name
IV. letecký sbor
Originální název:
Original Name:
IV. letecký sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1947
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství letectva 4. oblasti
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1948
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1947-01.05.1948 Vojenská oblast 4
01.08.1947-01.05.1948 Velitelství letectva hlavního štábu
Dislokace:
Deployed:
01.08.1947-01.05.1948 Bratislava, ? /

Velitel:
Commander:
01.08.1947-01.05.1948 Lisický, Mikuláš (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.08.1947-01.05.1948 , ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1947-01.03.1948 4. letecká divise
01.08.1947-06.03.1948 Cvičná letka 4
01.08.1947-23.03.1948 Letecký pluk 44
01.08.1947-01.03.1948 Spojovací letka 4

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.08.1947-01.05.1948 VÚ 2274 Bratislava
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Rajlich, Jiří: Soumrak králů vzduchu. Praha, Ares - Deus 2000.
Irra, Miroslav: Československé vojenské letectvo 1945-1950. Sv. 1. Cheb, Svět křídel 2005.
URL : https://www.valka.cz/IV-letecky-sbor-1947-1948-t69270#243746Verze : 2
MOD