Main Menu
User Menu

IV. sbor [1947-1951]

IV Corps

     
Název:
Name:
IV. sbor
Originální název:
Original Name:
IV. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1947
Předchůdce:
Predecessor:
V. sbor
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1951
Nástupce:
Successor:
4. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1947-15.09.1950 Vojenská oblast 3
15.09.1950-01.01.1951 2. vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.10.1947-01.01.1951 Brno, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1947-01.12.1947 Rakovčík, František (Brigádní generál)
01.12.1947-15.09.1948 Kolařík, Jan Rostislav (Brigádní generál)
15.09.1948-17.10.1948 Imro, Ján (Brigádní generál)
18.10.1948-01.05.1949 Imro, Ján (Divisní generál)
01.05.1949-01.01.1951 Dvořák, Václav (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
31.03.1948-14.01.1949 Jamriška, Dušan (podplukovník gšt.)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1947-01.10.1949 3. divise /rychlá/
01.10.1947-01.11.1950 6. divise
01.10.1947-01.01.1951 Velitelství dělostřelectva IV. sboru
15.12.1948-15.09.1950 1. divise
15.09.1950-01.11.1950 7. divise
01.10.1950-01.11.1950 14. divise
01.10.1950-01.01.1951 Dělostřelecký pluk 44
01.11.1950-01.01.1951 14. divise /pěší/
01.11.1950-01.01.1951 6. divise /pěší/
01.11.1950-01.01.1951 7. divise /pěší/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.10.1947-01.10.1949 VÚ 5311 Brno
01.10.1949-01.01.1951 VÚ 1101 Brno
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, fond Sbor IV
URL : https://www.valka.cz/IV-sbor-1947-1951-t69269#243741Verze : 0
MOD