Main Menu
User Menu

IV. sbor [1945-1947]

IV Corps

     
Název:
Name:
IV. sbor
Originální název:
Original Name:
IV. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-01.10.1947 Vojenská oblast 2
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-01.04.1946 Tábor, kasárny /
01.04.1946-01.10.1947 České Budějovice, kasárny /

Velitel:
Commander:
25.05.1945-02.10.1945 Satorie, Jan (Brigádní generál)
02.10.1945-15.03.1946 Satorie, Jan (Divisní generál)
15.03.1946-01.10.1947 Vávra, František (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.12.1946-DD.09.1947 Koller, Jan (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-01.10.1945 15. divise
25.05.1945-01.10.1947 5. divise
25.05.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva IV. sboru
01.06.1945-01.10.1945 Spojovací prapor 54
01.10.1945-01.10.1947 15. divise /rychlá/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.04.1946 VÚ 2102 Tábor
01.04.1946-01.10.1947 VÚ 2102 České Budějovice
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, fond Sbor IV
URL : https://www.valka.cz/IV-sbor-1945-1947-t69268#243737Verze : 0
MOD