Main Menu
User Menu

VIII. sbor [1945-1947]

VIII Corps

     
Název:
Name
VIII. sbor
Originální název:
Original Name:
VIII. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
VI. sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.06.1945-01.10.1947 Vojenská oblast 4
Dislokace:
Deployed:
22.06.1945-01.10.1947 Banská Bystrica, kasárny /

Velitel:
Commander:
22.06.1945-11.06.1945 Imro, Ján (Plukovník)
11.06.1945-DD.11.1945 Imro, Ján (Brigádní generál)
00.11.1945-19.02.1947 Kuna, Pavol (Plukovník)
19.02.1947-01.10.1947 Kuna, Pavol (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
22.06.1945-01.10.1945 Višňovský, Vojtech Juraj (Major)
01.10.1945-01.10.1947 Višňovský, Vojtech Juraj (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.06.1945-01.10.1947 10. divise
22.06.1945-01.10.1947 2. divise
22.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Banská Bystrica
22.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Košice
22.06.1945-01.10.1945 Spojovací prapor 58
22.06.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva VIII. sboru
DD.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Prešov
DD.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Ružomberok

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1947 VÚ 2125 Banská Bystrica
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond Sbor VIII
URL : https://www.valka.cz/VIII-sbor-1945-1947-t69264#243718Verze : 4
MOD