Main Menu
User Menu

Vojenská oblast 2 [1945-1948]

2nd Military Area

     
Název:
Name:
Vojenská oblast 2
Originální název:
Original Name:
Vojenská oblast 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1948
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-01.12.1948 Hlavní štáb branné moci
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-01.12.1948 Tábor, kasárny /

Velitel:
Commander:
25.05.1945-01.02.1946 Janáček, Josef (Divisní generál)
01.02.1946-15.03.1946 Šípek, Jan (Divisní generál)
15.03.1946-18.10.1948 Satorie, Jan (Divisní generál)
18.10.1948-01.12.1948 Satorie, Jan (Sborový generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.05.1945-19.02.1947 Eret, Josef (Plukovník)
19.02.1947-DD.08.1947 Eret, Josef (Brigádní generál)
DD.12.1947-18.10.1948 Novák, Vlastimil (Plukovník)
18.10.1948-01.12.1948 Novák, Vlastimil (Brigádní generál)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-15.12.1948 III. sbor
25.05.1945-01.10.1947 IV. sbor
25.05.1945-15.12.1948 Velitelství dělostřelectva 2. oblasti
01.06.1945-01.10.1948 Spojovací pluk 2
01.06.1945-01.10.1948 Spojovací pluk 5
01.07.1945-01.10.1947 2. ženijní brigáda
15.09.1945-01.10.1948 Velitelství tankového vojska 2. oblasti
01.10.1945-15.12.1948 Automobilní prapor 3
01.10.1945-15.12.1948 Automobilní prapor 4
01.10.1945-01.12.1948 Zbrojnice 3
01.10.1945-01.12.1948 Zbrojnice 4
28.10.1945-01.08.1947 Velitelství letectva 2. oblasti
01.08.1947-15.12.1948 II. letecký sbor
01.10.1947-01.10.1948 Ženijní pluk 2

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.12.1948 VÚ 2144 Tábor
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, fond Vojenská oblast 2
URL : https://www.valka.cz/Vojenska-oblast-2-1945-1948-t69261#397996Verze : 3
MOD