Main Menu
User Menu

1. pěší divize [1951-1954]

1st Infantry Division

     
Název:
Name:
1. pěší divize
Originální název:
Original Name:
1. pěší divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
1. divise /pěší/
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1954
Nástupce:
Successor:
1. střelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1951-01.11.1954 2. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1951-01.11.1954 České Budějovice, ? /
Velitel:
Commander:
01.01.1951-01.06.1951 Hanus, Karel (Brigádní generál)
01.06.1951-21.12.1951 Svitáček, Hubert (Podplukovník)
21.12.1951-06.12.1952 Svitáček, Hubert (Plukovník)
06.12.1952-12.06.1953 Svitáček, Hubert (Brigádní generál)
12.06.1953-12.01.1954 Svitáček, Hubert (Generálmajor)
12.01.1954-09.10.1954 Kužel, Václav (Plukovník)
09.10.1954-01.11.1954 Šádek, František (Podplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1951-28.02.1951 Svitáček, Hubert (Major)
28.02.1951-01.06.1951 Svitáček, Hubert (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1951-01.11.1954 1. chemická četa
01.01.1951-01.11.1954 1. protiletadlový dělostřelecký oddíl
01.01.1951-01.11.1954 1. protitankový dělostřelecký oddíl
01.01.1951-01.11.1954 1. průzkumná rota
01.01.1951-01.11.1954 1. pěší pluk
01.01.1951-01.11.1954 1. spojovací prapor
01.01.1951-01.10.1951 1. tankosamohybný prapor
01.01.1951-01.11.1954 1. ženijní prapor
01.01.1951-31.10.1954 29. pěší pluk
01.01.1951-01.11.1954 48. pěší pluk
01.01.1951-01.11.1954 5. dělostřelecký pluk
01.10.1951-01.11.1954 1. raketometný oddíl
01.10.1951-01.11.1954 1. tankosamohybný pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.01.1951-01.11.1954 Husitská střelecká divize
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.01.1951-01.11.1954 VÚ 2703 České Budějovice
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA-00174 (1. pěší divize)
URL : https://www.valka.cz/1-pesi-divize-1951-1954-t69213#243501Verze : 0
MOD