Main Menu
User Menu

I. letecký sbor [1947-1948]

I Air Corps

     
Název:
Name:
1. letecký sbor
Originální název:
Original Name:
I. letecký sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1947
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství letectva 1. oblasti
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1948
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1947-01.04.1948 Vojenská oblast 1
01.08.1947-01.04.1948 Velitelství letectva hlavního štábu
Dislokace:
Deployed:
01.08.1947-01.04.1948 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.08.1947-01.04.1948 -, - ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.08.1947-01.04.1948
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1947-01.03.1948 Cvičná letka 1
01.08.1947-01.03.1948 1. letecká divise
01.08.1947-06.03.1948 Letecký pluk 41

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.08.1947-01.04.1948 VÚ 2220 Praha
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Rajlich, Jiří: Soumrak králů vzduchu. Praha, Ares - Deus 2000.
Irra, Miroslav: Československé vojenské letectvo 1945-1950. Sv. 1. Cheb, Svět křídel 2005.
URL : https://www.valka.cz/I-letecky-sbor-1947-1948-t69211#243491Verze : 0
MOD