Main Menu
User Menu

4. armádní sbor [1951-1954]

4th Army Corps

     
Název:
Name:
4. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
4. armádní sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
IV. sbor
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1954
Nástupce:
Successor:
4. střelecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1951-01.11.1954 2. vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.01.1951-01.11.1954 Brno, ? /
Velitel:
Commander:
01.01.1951-DD.08.1951 Dvořák, Václav (Brigádní generál)
DD.08.1951-12.06.1953 Bureš, František (Brigádní generál)
12.06.1953-DD.07.1953 Bureš, František (Generálmajor)
DD.07.1953-DD.MM.1954 Svitáček, Hubert (Generálmajor)
DD.MM.1954-01.11.1954 Pošík, Miroslav (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1951-01.05.1951 14. pěší divize
01.01.1951-01.11.1954 24. spojovací prapor
01.01.1951-01.01.1954 24. ženijní prapor
01.01.1951-01.11.1954 6. pěší divize
01.01.1951-01.11.1954 Velitelství dělostřelectva 4. sboru
01.05.1951-01.11.1954 14. mechanizovaná divize
01.05.1951-01.11.1954 7. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.01.1951-01.11.1954 VÚ 1101 Brno
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, poválečná skupina, fond 01581 (4. střelecký sbor)
URL : https://www.valka.cz/4-armadni-sbor-1951-1954-t69186#243394Verze : 0
MOD