Main Menu
User Menu

2. armádní sbor [1951-1954]

2nd Army Corps

     
Název:
Name:
2. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
2. armádní sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
II. sbor
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1954
Nástupce:
Successor:
2. střelecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1951-01.11.1954 1. vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.01.1951-01.11.1954 Písek, ? /
Velitel:
Commander:
01.01.1951-DD.06.1951 Patera, František (Divisní generál)
DD.06.1951-12.06.1953 Sedláček, František (Brigádní generál)
12.06.1953-01.11.1954 Sedláček, František (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1951-01.11.1954 1. pěší divize
01.01.1951-01.11.1954 2. pěší divize
01.01.1951-01.11.1954 22. spojovací prapor
01.01.1951-31.10.1954 22. ženijní prapor
01.01.1951-31.10.1954 42. dělostřelecký pluk
01.01.1951-01.11.1954 8. mechanizovaná divize
01.01.1951-01.11.1954 Velitelství dělostřelectva 2. sboru

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.01.1951-01.11.1954 VÚ 8505 Písek
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha - Olomouc, poválečná skupina, fond 01103 (2. armádní sbor)
URL : https://www.valka.cz/2-armadni-sbor-1951-1954-t69184#243392Verze : 0
MOD