Main Menu
User Menu

Katyň

Diskuse
Katyň
(Katyń)


Produkce: Polsko
Rok produkce: 2007
Premiéra: 17.9.2007
Režie: Andrzej Wajda


Slavný polský režisér Andrzej Wajda ve své adaptaci románu "Post mortem" Andrzeje Mularczyka - Katyň, zpracoval jednu z nejtemnějších událostí polských dějin - masakr více jak 22 tisíc polských důstojníků, elity národa, popravených na Stalinův příkaz v roce 1940 v Katyni a dalších sovětských táborech . Moskva až do času Gorbačova navíc o celém masakru tvrdila, že byl dílem nacistů. A tuto lež přejali i komunističtí vládci Polska...
Katyň - foto plakátu - wikipedia

foto plakátu - wikipedia
URL : https://www.valka.cz/Katyn-t69065#242785Verze : 0
MOD
Nepokouším se o žádnou recenzi, je to jenom můj pocit po zhlédnutí filmu…
Poslední sekvence filmu končí a rozhostí se dvouminutové tiché čekání ve tmě na závěrečné titulky...cítím smutek, zlost...ten film na mě udělal opravdu hluboký dojem. Katyń je polský film pro Poláky, je protkán symboly kterým v Polsku rozumí. „Bóg-Honor-Ojczyzna“ čili Bůh-Čest-Vlast stojí na každé bojové zástavě polské armády a tyto tři pilíře polského vlastenectví použil Wajda ve svém filmu v hojné míře, nejen v dialozích, ale i v obrazech.
Nevím jak bude Katyń přijatá v naší zemi kde tyto tři slova mají mnohdy trochu pokřivený význam...zda bude pochopen, nebo vyzní naivně či dokonce komicky. Přeji filmu u nás co nejzdařilejší dabing nebo titulky které věrně předají Wajdův hold, tisícům polských důstojníků zavražděných sovětskými katy ...!!!
URL : https://www.valka.cz/Katyn-t69065#243517Verze : 0
MOD
film jsem viděl už v předpremiéře, velice důvěryhodně natočeno - stylem podobné "vojínu Ryanovi", ale mnohem realističtjší. Výborný konec, popisující poválečnou dobu.
URL : https://www.valka.cz/Katyn-t69065#257049Verze : 0
Katyň vychází na DVD. Předobjednej si DVD Katyň na Filmopolis.cz a vyhraj knihu podle které byl film natočen.


Více zde: www.filmopolis.cz


Platí do 9. 4. 2009
URL : https://www.valka.cz/Katyn-t69065#303741Verze : 0
Bojím se, že u nás nebude ta síla myšlenky pochopená a přijatá. Poláky (spíše Polky) znám, je to hrdý a čestný národ. Moje přítelkyně mi na toto téma hodně vysvětlila, hodně pochopila. Opravdu se bojím, že ve státě kde se diskutuje o tom zda jsme se měli bránit či ne, zda vůbec chápeme, že národ se rodí i v krvi. Nevím, chci věřit!
URL : https://www.valka.cz/Katyn-t69065#303743Verze : 0
To altman: Nádej zomiera posledná.


Čo som mal možnosť v Poľsku zažiť na vlastnej koži, tak ľudia sa správajú ku vojakom veľmi zdvorilo, vojaci sa tešia u ľudí úcte. Starší si pamätajú na hrôzy minulej vojny a nezabúdajú na ne. WP bránilo krajinu v 39om a ľudia na to nezabúdajú.
URL : https://www.valka.cz/Katyn-t69065#303745Verze : 0
MOD
Vážení,
podle ČT24 má být dnes večer promítán v ruské státní televizi film Andrzeje Wajdy: Katyň. Podle novinářů, byl film zařazen na "poslední chvíli". Po skončení filmu údajně proběhne diskuse historiků.


Odkazy
www.ct24.cz
https://www.tvkultura.ru/issue.html?id=91353
URL : https://www.valka.cz/Katyn-t69065#353299Verze : 0
MOD