Main Menu
User Menu

Operační oddíl 14

Einsatzkommando 14

Einsatzkommando 14
Operační oddíl 14





 Velitel: SS-Hauptsturmführer kriminální rada dr. Georg Heuser..
 Zástupce velitele SS-Obersturmführer Wilhelm Ramrath..
 Sídlo štábu: Nemecké Pravno (09-10/1944)
 Prievidza (10/1944)
 Banská Bystrica (10/1944-02/1945)
 Prievidza (02-04/1945)
..
 Doba působení: 09/1944-04/1945..
 Oblast: střední Slovensko..
   
 Opěrné body:....
.............................. Místo: Doba:
.............................. Prievidza
 Nováky
 Handlová
 09/1944
.............................. Topoľčany
 Baťovany
 Banská Štiavnica
 10/1944
.............................. Banská Bystrica
 Zvolen - pobočný opěrný bod Lovinobaňa
 Banská Štiavnica - pobočný opěrný bod Krupina
 Kremnica - pobočný opěrný bod Nová Baňa
 11/1944-02/1945
.............................. Banská Bystrica - pobočný opěrný bod Zvolen
 Kremnica
 Svätý Kríž
 Prievidza - pobočný opěrný bod Handlová
 Topoľčany - pobočný opěrný bod Baťovany
 Nitra - pobočný opěrný bod Hlohovec
 03-04/1945 
   
 Asistenční a strážní jednotky: 23. prapor SS pomocné policie (01-02/1945)..
..............................   Velitel: W. Regitschnik 
..................................
.............................. rota Winter (02-04/1945)..
..............................   Velitel: SS-Untersturmführer K. Winter 





Zdroj:
Oldřich Sládek: Ve znamení smrtihlava. Nacistický protipartyzánský aparát v letech 1944-1945, Naše vojsko, Praha, 1991
URL : https://www.valka.cz/Operacni-oddil-14-t68967#242396Verze : 0
MOD