Main Menu
User Menu

Rota útočné vozby 7/3 /lehkých tanků pěchotních/ [1935-1936]

7th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Light Infantry Tanks/

     
Název:
Name:
Rota útočné vozby 7/3 /lehkých tanků pěchotních/
Originální název:
Original Name:
Rota útočné vozby 7/3 /lehkých tanků pěchotních/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1936
Nástupce:
Successor:
Rota útočné vozby 6/3 /lehkých tanků pěchotních/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1935-01.10.1936 Prapor útočné vozby II/3 /lehkých tanků pěchotních/
Dislokace:
Deployed:
15.09.1935-17.09.1936 Milovice, Barákový tábor /
17.09.1936-01.10.1936 Přáslavice, Barákový tábor /
Velitel:
Commander:
15.09.1935-DD.02.1936 Brzobohatý, Gotthard (kapitán pěchoty)
00.02.1936-DD.MM.1936 Šlenc, František (nadporučík pěchoty)
Výzbroj:
Armament:
19.12.1935-01.10.1936 lehký tank vz. 34 / 13.525
19.12.1935-17.09.1936 lehký tank vz. 34 / 13.526
19.12.1935-17.09.1936 lehký tank vz. 34 / 13.527
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920–1938. Praha, Libri 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/Rota-utocne-vozby-7-3-lehkych-tanku-pechotnich-1935-1936-t68866#241775Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/7th-Armoured-Company-of-the-3rd-Armoured-Regiment-Light-Infantry-Tanks-t68866#241775Version : 0
MOD