Main Menu
User Menu

3. rota /lehkých tanků/ pluku útočné vozby [1933-1935]

3rd Company /Light Tanks/ of the Armoured Regiment

     
Název:
Name:
3. rota /lehkých tanků/ pluku útočné vozby
Originální název:
Original Name:
3. rota /lehkých tanků/ pluku útočné vozby
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1933
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1935
Nástupce:
Successor:
4. rota /lehkých tanků/ pluku útočné vozby 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1933-15.09.1935 Prapor tanků
Dislokace:
Deployed:
15.09.1933-15.09.1935 Milovice, Barákový tábor /
Velitel:
Commander:
15.09.1933-01.10.1934 Vodička, Ladislav (štábní kapitán pěchoty)
01.10.1934-10.01.1935 Krycnar, Miroslav (štábní kapitán pěchoty)
10.01.1935-25.05.1935 Krycnar, Miroslav (major pěchoty)
25.05.1935-15.09.1935 Čáni, Štefan (kapitán pěchoty)
Výzbroj:
Armament:
15.09.1933-15.09.1935 lehký tank Renault FT / 13.007
15.09.1933-15.09.1935 lehký tank Renault FT / 13.011
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Pluk útočné vozby
Fidler, Jiří: Pluk útočné vozby. Armádní technický magazín 29, 1997, č. 2, s. 71-73.
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920–1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/3-rota-lehkych-tanku-pluku-utocne-vozby-1933-1935-t68838#241695Verze : 0
MOD