Main Menu
User Menu

2. rota /tančíků/ pluku útočné vozby [1933-1935]

2nd Company /Tankettes/ of the Armoured Regiment

     
Název:
Name:
2. rota /tančíků/ pluku útočné vozby
Originální název:
Original Name:
2. rota /tančíků/ pluku útočné vozby
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1933
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1935
Nástupce:
Successor:
3. rota /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1933-15.09.1935 Prapor tanků
Dislokace:
Deployed:
15.09.1933-15.09.1935 Milovice, barákový tábor
Velitel:
Commander:
15.09.1933-01.04.1934 Čáni, Štefan (kapitán pěchoty)
01.04.1934-01.10.1934 Čáp, Jan (major pěchoty)
01.10.1934-15.09.1935 Bachna, František (štábní kapitán pěchoty)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.1934-12.09.1935 tančík vz. 33 / 13.443
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Pluk útočné vozby
Fidler, Jiří: Pluk útočné vozby. Armádní technický magazín 29, 1997, č. 2, s. 71-73.
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920–1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/2-rota-tanciku-pluku-utocne-vozby-1933-1935-t68837#241691Verze : 0
MOD