Main Menu
User Menu

Náhradní rota pluku útočné vozby 1 [1935-1938]

Depot Company of the 1st Armoured Regiment

     
Název:
Name:
Náhradní rota pluku útočné vozby 1
Originální název:
Original Name:
Náhradní rota pluku útočné vozby 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Náhradní rota pluku útočné vozby
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 269
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1935-01.10.1936 Pluk útočné vozby 1
01.10.1936-25.09.1938 Náhradní prapor pluku útočné vozby 1
Dislokace:
Deployed:
15.09.1935-25.09.1938 Milovice, barákový tábor
Velitel:
Commander:
15.09.1935-01.10.1935 Mautner, Josef (kapitán pěchoty)
01.10.1935-DD.04.1936 Weidlich, Jan (kapitán pěchoty)
00.04.1936-01.10.1936 Rod, Karel (major pěchoty)
01.10.1936-01.07.1937 Lokay, Antonín (štábní kapitán jezdectva)
Výzbroj:
Armament:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, fond Pluk útočné vozby 1
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Nahradni-rota-pluku-utocne-vozby-1-1935-1938-t68830#241665Verze : 0
MOD